Bratrstvo Luny & Petr Štěpán uvádějí společné LP – LUNA NAD IGLAU

   Vinyl „Luna nad Iglau“ vychází v limitovaném nákladu 300 ks. Objednat ho lze přímo u kapely (viz. informace v sekci Jarmark) nebo v distribuční síti vydavatelství Warner Music Czech Republic. Album je k dipozici ke stažení či poslechu na digitálních platformách Spotify, Deezer a Apple Music.

Petr Štěpán (XIII. století) a R.X.Thámo (Bratrstvo Luny) – hlavní strůjci projektu „Luna nad Iglau“ se dočkali jeho vinylové podoby.

    Na hudební scéně není mnoho kapel, které by si třináctý rok existence vybraly za oslavování hodný milník své cesty. Pro BRATRSTVO LUNY je jejich třináct svíček na narozeninovém dortu zcela unikátní příležitostí pro materializaci díla, jež bylo zrozeno za zcela mimořádných hvězdných konstelací. „Luna nad Iglau“ mohla dorůst v završující úplněk jen jako pečeť duchovního souznění Petra Štěpána (XIII. STOLETÍ) a R. X. Tháma (BRATRSTVO LUNY). Ikona českého punku a gotiky Petr Štěpán, který za svou bezmála čtyřicetiletou hudební cestu nikdy jako zpěvák nehostoval v tak zásadní míře v žádném studiovém projektu, který by sám autorsky nepřipravil, překvapuje své fanoušky opakovanou spoluprací s BRATRSTVEM LUNY.  V roce 2014 narecitoval Petr Štěpán Horatiovy verše pro album „Carpe Diem“, jemuž požehnal i v roli kmotra. O dva roky později nazpíval skladbu „Vampyrismus psýché“ na bilanční 2CD „Decade – Gotická duše 2006–2016“. Před dvěma lety se ve studiu Kobdzey zrodil duet frontmanů Matěje Lipského a Petra Štěpána „Třináctý úplněk“, určený pro česko-slovenskou kompilaci „Dark Tunes from Czech & Slovak Caves“ žánrového portálu Sanctuary.cz. Ve výčtu nesmíme opomenout ani skvostné bonusy pro Magickou noc trubadúrů. Jednalo se o doposud jediné koncertní uvedení skladby „Bohové na strojích“ (2014) a návrat kultovní hymny české gotiky „Transylvanian Werewolf “ po dvaceti letech do koncertního repertoáru Třináctky, navíc se smyčcovým tělesem (2016).
CD verze projektu „Luna nad Iglau“ byla pokřtěna 2. 11. 2019 na Magické noci trubadúrů 4 v bohnickém divadle Za plotem. Kmotry alba byli Vladimír Kočandrle a Petr Korál. Petr Štěpán si při této mimořádné příležitosti zazpíval živě s BRATRSTVEM LUNY písně „Třináctý úplněk“ a „Největší z pierotů“. O necelý půlrok později došlo k dalšímu propojení tvůrčích lídrů obou kapel. Petr Štěpán ho 10. 12. 2020 v rozhovoru pro MF DNES popsal slovy: „Chystali jsme se do studia nahrát další věci, ale kvůli koroně se to stoplo. Natáčet nebylo možné, zůstali jsme v izolaci. Během ní mě navštívil můj přítel R. X. Thámo z kapely BRATRSTVO LUNY a zeptal se mě, jestli bychom nenahráli českou verzi písničky ‚Into the Garden of Delight‘. Byl v tu chvíli velký pokušitel, jenže já jsem s českým textem ‚Zahrady světel‘ nebyl spokojený, tak jsem ho požádal o spolupráci.Byl z toho nadšený a za pár dní poslal refrén i další fragmenty. Chytil jsem se toho a společně jsme text dotáhli. A píseň, která měla být jen jako doplněk, se dostala do čela alba a pojmenovali jsme ho po ní.“ A další snovou pečetí pro BRATRSTVO LUNY budiž fakt, že si Petr Štěpán vybral autorskou píseň dua Darkthep – R. X. Thámo „Fantasmagorie“ (její prequel version) na album „Zahrada světel“. R. X. Thámo byl následně obsazen do role kmotra alba, kterému požehnal na on-line koncertu ve Svitavách 21. 11. 2020. Nahrávka „Luna nad Iglau“ je součástí oficiální diskografie XIII. STOLETÍ, což je nejvýmluvnějším důkazem, jak si frontman kapely cení jejího významu. Je na výsost symbolické, že vzájemná spolupráce Petra Štěpána a BRATRSTVA LUNY k vám přichází i v podobě vinylu. Tato forma hudebního nosiče se stává pro kapelu BRATRSTVO LUNY historickou premiérou.   (LunArt Music 2019 & 2021)

Tracklist:
1. Luna nad Iglau (Intro) -(Petr Štěpán & Kobdzey & R.X.Thámo)
2. Největší z pierotů -(Matěj Lipský / R. X. Thámo)
3. V rozvalinách -(Darkthep / R. X. Thámo)
4. Třináctý úplněk (Gothic duet) -(Pšotek / R. X. Thámo)
5. Carpe Diem Corporation -(Pšotek / R. X. Thámo)
6. Vampyrismus psýché -(Darkthep / R. X. Thámo)
7. Nomen Rosae (New version) -(Darkthep / R. X. Thámo)
8. Fantasmagorie (Symphonic version) -(Darkthep / R. X. Thámo)
9. Pochod hrdinů (Cover HNF) -(Petr Štěpán / Petr Štěpán)
10. Carmina I / IX (Outro) -(Horatius)