BRATRSTVO LUNY vydává nové studiové
album „Clamare“ a představuje trailer

FOBIA zine

autor: Johan

Datum vydání Clamare: 22. 8. 2021

Forma vydání alba: CD / streamové hudební platformy Spotify, Apple Music a Deezer.

Singl alba Nuestra Señora je k poslechu na Spotify, Apple Music a Deezer.
Singl Nuestra Señora si lze poslechnout i na bandzone v profilu Bratrstvo Luny
Trailer Clamare (YOUTUBE): https://youtu.be/OZpiJPaexnQ
Trailer Clamare (FCB): https://www.facebook.com/BratrstvoLuny/videos/804597700423292

Singl Nuestra Señora si lze poslechnout i na Bandzone v profilu Bratrstvo Luny

Album lze objednat na bratrstvoluny@seznam.cz

BRATRSTVO LUNY oslaví na podzim patnáct let na scéně a při té příležitosti vydává své čtvrté řadové album s provokativním názvem Clamare (latinsky „křičet“). Darkrockové sexteto přichází s dalším koncepčním dílem, jímž varuje před „lidožravou“ globální digitalizací a marketingovou „debilizací“ pomocí infantilních reklam, prázdných spektáklů a manipulativních médií. BRATRSTVO LUNY burcuje k odporu proti úpadku verbálního projevu i psaného slova jakožto přirozených prostředků lidské komunikace (viz pocta Karlu Čapkovi a Karlu Havlíčku Borovskému). Hudebně je Clamare doposud nejvyspělejším počinem kapely, čemuž pomohly i změny na postech zpěváka (Bruzs D.) a baskytaristy (T. L.), jež vnesly do řad Bratrstva oživující esenci a pozitivní náboj, který se v tóninách „prokletých básníků“ promítá do hudebních fresek svérázným způsobem uchopeného stylu postgothic. Autorem sedmi skladeb je kytarista Šotek (autor hitu „Signum Diabolicum“), pod dvěma je autorsky podepsaný zakládající kytarista Darkthep a o albovou tečku se postaral hudební mág Kobdzey. Texty opatřené zakotvujícími anotacemi tradičně obstaral spiritus agens souboru R. X. Thámo. Kolekce deseti skladeb je v souladu s performativní posedlostí skupiny zakletá do detailně vyšperkovaného čtyřkřídlého digipaku s 32stránkovým bookletem, jehož grafickou podobu, která včetně titulního motivu snese nejpřísnější kritéria srovnání s uměleckými výtvory světové úrovně, má na svědomí Erika Mithoferová. Clamare vysvitne z temnoty světa 22. 8. 2021, v den letního úplňku s astrologickou nadvládou Vodnáře. Motto celého alba zní: „Jen jediná koruna je hodna absolutní úcty – koruna stromu.“

Kolem BRATRSTVA LUNY se vznáší i aura dalších aktivit spojených s uměleckým ztvárněním jeho trubadúrských „výkřiků“. Její součástí je především Magická noc trubadúrů – svérázně pojatý večer plný hudby, divadla a magie, jehož 5. ročník se uskuteční 2. 4. 2022 v Kralupech nad Vltavou – a její tištěný manifest, „krameriovské“ noviny Trubadúr, ale i úzká vazba s XIII. STOLETÍM, s nímž kromě společných koncertních vystoupení souvisí také zřetelná stopa na hudební scéně v podobě spolupráce na poli hudebních nosičů.

Hashtag CLAMARE #svobodajeretro

BRATRSTVO LUNY
LunArt music / post gothic

BRATRSTVO LUNY je hudební žánrově složitě zařaditelné uskupení pocházející z Kralup nad Vltavou. Bývá nazýváno projektem, kapelou i hnutím. Vlastní definice tvorby souboru zní LunArt music / post gothic. Bratrstvo Luny bývá velebeno za svůj perfekcionistický přístup k vlastní tvorbě i koncertní činnosti. Bratrstvo není jednoduché spatřit na koncertních pódiích, neboť jeho filosofií je vystupovat jen při výjimečných příležitostech. Bratrstvo Luny se například představilo na jednom z největších evopských dark indie festivalů CASTLE PARTY na hradě Bólkow (2011), jako headliner festivalu MOONFOG ve Wroclavi (2012) a na dalších domácích jedinečných akcích, několikrát po boku gothic rockové legendy XIII. století.  Spiritus agens Bratrstva R. X. Thámo je pořadatelem vlastního hudebně divadelního festivalu Magická noc trubadúrů, který je vždy kýženou platformou pro koncepčně pojatá vystoupení Bratrstva Luny se speciálními hosty. Nedílnou součástí každého ročníku festivalu jsou gothic rockové noviny TRUBADÚR, tištěný manifest akce s „kramériovskou aurou“. Bratrstvo Luny je rovněž známé se svou velmi blízkou vazbou k frotmanovi Petrovi Štěpánovi (XIII. století). Nad mnoha společnými projekty ční jako hrdý erb album „Luna nad Iglau“ (2019), které legenda česko-slovenské punkové a gotické scény zařadila do své oficiální diskografie.

BRATRSTVO LUNY (2021)
Bruzs D. – zpěv
R.X.Thámo – produkce, texty, performance
Darkthep – kytara
Šotek – kytara
T.L. – basová kytara
Kobdzey – bicí, klávesy, hudební produkce

DISKOGRAFIE:
Gotická duše, demo CD (2007)
Nomen Rosae, singl CD (2008)
Goethit, album CD (2009)
La Loba Ante Portas, album 2CD (2011)
Carpe Diem, album CD (2014)
DECADE – Gotická duše 2006-2016, album 2CD (2016)
Luna nad Iglau (zpěv: Petr Štěpán, XIII. století), album CD (2019)
Clamare, album CD (2021)

KOMPILACE:
SHADOWS FROM UNDERGOROUND (2008), magazín PAŘÁT CD – Nomen Rosae
SHADOWS FROM UNDERGOROUND (2008), magazín PAŘÁT DVD – Bratrstvo Luny
CASTLE PARTY (2011), CD – Továrny na smrt Auachwitz-Birkenau
DARK TUNES from Czech&Slovak CAVES (2017), SANCTUARY 2CD – Třináctý úplněk (feat Petr Štěpán)
DARK TUNES from Czech&Slovak CAVES II. (2019), SANCTUARY CD –  Baldachýny mraků