Vlci z Kralup představili novou hymnu,
Červené Karkulky nežerou!

MĚLNICKÝ DENÍK

autor: Luboš Kurzweil

Nedělní vítězné klání 12. kola celostátní divize florbalistů Kralup proti Panthers Praha B U23 (13:3) přineslo domácím nejen udržení třetího místa ligové tabulky, ale také netradiční premiéru jejich nové klubové hymny nazvané „Ve stopách vlků“. Složila a nahrála ji pro ně kapela Bratrstvo Luny, rovněž pocházející z Kralup nad Vltavou.

Mezi první a druhou třetinou zápasu přímo na palubovce mohli přítomní diváci i hráči shlédnout premiéru klipu, který byl k hymně vytvořen. Celá skladba se nejen perfektně hodí na nabuzení atmosféry před domácími zápasy, ale v jejím textu lze najít spoustu odkazů na hodnoty místního klubu. Kamarádství, soudržnost, jednota, bojovnost, patriotství, ale i další podobné myšlenky z textu písně přímo tryskají. Po první třetině navíc domácí prohrávali 1:2. Hned první shlédnutí a poslech hymny rozdivočel vlky tak, že v další třetině rozdrtili pantery z Prahy 7:0, čím prakticky rozhodli celý zápas.

„Bratrstvu Luny se povedl parádní kousek. Hudba je motivační a text přesně odkazuje na věci, kterými se náš klub chce prezentovat a kterými se někdy i odlišujeme od ostatních. Jsme velice rádi, že se nám vše podařilo dotáhnout do konce a doufáme, že i tato věc pomůže našim hráčům v boji o postup do národní ligy,“ poznamenal k premiéře klubové hymny manažer Jiří Cimler. Proč došlo zrovna k propojení domácích Vlků a dark rockové kapely Bratrstvo Luny? Stopy vedou ke kapelníkovi souboru Jindřichu Kohmovi, který byl mnoho let bossem kralupského hokejbalu. „Mnozí florbaloví lídři s námi kdysi hráli hokejbal a pro mě naprosto skvěle navázali na náš tehdejší komunitní étos. Sportovní komunita, když není toxická nezdravými ambicemi, skvěle vychovává. Rovněž vlčí symbolika je nám blízká a nabídka ke spolupráci nás moc potěšila. Píseň má duši, jinak to ani s bratrskou pečetí neumíme,“ dodává s úsměvem Kohm vystupující na hudební scéně pod pseudonymem R.X.Thámo.

Aktuálně se domácí tým Kralupy Wolves drží ve své premiérové sezoně v celostátní soutěži na třetím místě, což mu prozatím zajišťuje postup do bojů play-up o národní ligu, která je třetí nejvyšší soutěží v Česku. Pokud se kralupští vlci pokusí probudit k životu slova ze svého zbrusu nového songu, musí být jejich další soupeři ve střehu, naopak fanynky mohou zůstat v klidu: „Féroví, divocí, milujeme když z nás leje. Féroví, divocí, my Karkulky nežereme.“