DOBA: GOTICKÁ DUŠE (2006 – 2008)

     

     BRATRSTVO LUNY založili 22. října 2006 dva Kralupané: Pavel „Payo“ Merkl a Jindřich „Ropothámo“ Kohm. Tehdy jednatřicetiletí kamarádi propojení „pokrevním poutem“, které je provázalo ve věčné bratrství, zatoužili nahrát intimní rockové album, které by zachytilo jejich tehdejší mnoha událostmi exponované emocionální rozpoložení. S prvotním impulsem přišel Payo (lídr doom metalových Monasterial Crypt, hlava magazínu PAYO) na hoře Radhošť po spočinutí u sochy slovanského boha Radegasta. Ropothámo (tehdejší textař Monasterial Crypt a SPUPS) výzvu s nadšením přijal stejně jako odpověď na záhy položenou otázku: „A jak se budeme jmenovat?“. Payo bez jakékoliv prodlevy pohotově odpověděl: „BRATRSTVO LUNY“.

Bratři zakladatelé Darkthep & R.X.Thámo

     Oba tvůrci si vymýšlejí pseudonymy s vizí, že si zachovají anonymitu. Z kytaristy Paya se stává Lord Darkthep a z Ropotháma Hrabě R. X. Thámo. První písní bratrského repertoáru se stává autobiografický manifest „Bratrstvo Luny“, ke kterému je 3. února 2007 natočen v malebném prostředí Berounky okolo zříceniny hradu Týřov výpravný klip o záchraně „umírající růže.“ Demo CD „Gotická duše“ bylo křtěno 26. října 2007 o pátečním úplňku na roztockém panství Lorda Darkthepa. CD obsahuje sedm písní a jako bonus výše zmíněný videoklip. Booklet má čtyřiadvacet stran se stylovou grafikou Petra „Voldemorta“ Goreckého. Jedinou chybou materializace díla je, že se jedná o nelisovaný nosič. Přesto jeho limitovaná edice 313 ks, je záhy rozebrána a dnes se jedná o cenný sběratelský artefakt. O finální zvukovou podobu, tedy mastering a umě zakomponované samply, se postaral Martin „Šotek“ Šoltys, který za své zásluhy na díle byl obsazen i do role historicky prvního kmotra alba Bratrstva. Autorský tandem nejprve zvažoval možnost obstarat zpěvy vlastními silami, což po natočení prvních demosnímků naštěstí rázně zavrhl. Oba protagonisté si vzpomněli na výkon zpěváka na kralupském koncertě ANHEAD, který je zaujal, a protože Darkthep Matěje Lipského osobně znal, oslovil ho s nabídkou, která byla následně přijata.

      V bookletu alba nechyběl vzkaz apoštolovi československého puku a gotiky Petru Štěpánovi: „Bratrstvo Luny děkuje Petrovi Štěpánovi (= XIII. STOLETÍ) za jeho dosavadní uměleckou tvorbu.“ K překvapení hlavních protagonistů díla se na dark rockové scéně objevila celá řada pozitivních medializovaných sdělení oslavujících potenciál jejich dalších možných činů. Za všechny jmenujme: Boba Lučana (Dekadente Morfin); Ezechiela (SANCTUARY); Herdrona (PAŘÁT); Johana (FOBIAzine); Alla (RUMzine); Pandu (PANDAzine); Stena D. (VOLUMEMAX)  nebo spisovatelku Jenny Nowak. Vhodnou symbolickou tečkou za obdobím „Gotické duše“ se jeví citace tehdejšího lídra a zakladatele shopu NOSFERATU Damiána, který v rozhovoru pro magazín PAŘÁT (léto 2008) uvedl: „Muziku už jsme dávno opustili. Nemá smysl držet skladem CD, která se neprodávají a čím dál tím víc vypalují, muzika se stahuje z netu. U nás každé místo na poličce musí vydělávat, je to tvrdý byznys. I když v poslední době jsme zaznamenali jeden úspěch – prodáváme CD české gotické kapely Bratrstvo Luny. Je to nové a hodně dobře se to prodává, takže z toho máme radost. Je to ovšem spíše výjimka.“ Rok 2007 Bratrstvo Luny uzavřelo prvním živým vystoupením před rockovým publikem. V kralupském klubu PONORKA slavila tehdy skupina OHM kytaristy Martina Šotka Šoltyse (Piotra Pšotka) tři roky na scéně. Živě odehraná produkce se zpěvem přiznaně puštěným z playbacku byla složená z písní „Bratrstvo Luny“ a „Neplakej“. Atmosféra v sále byla elektrizující a do jisté míry předurčila, že bratři Luny začali uvažovat o živé produkci.