PANDA ZINE

Autor: Pavel Šic / 2. 9. 2010

Mrazivý chlad Luny dal život bratrstvu…

 ZDRAVÍM BRATRSVO! JAK SE DAŘÍ?

R.X.Thámo? „Ave Pavle! Celému společenství Luny se daří skvěle, a pokud nám přízeň hvězd zůstane nakloněna, budou z našeho pozitivní energií nabitého období, brzy profitovat i naši fanoušci – Chráněnci Luny.“

LONI VÁM VYŠLO DEBUTNÍ CD, JAKÉ JSOU OHLASY?

Nemůžeme si stěžovat. Dá se říci, že album přijela jak kritika (vyšly nám pěkné prestižní recenze u nás, na Slovensku i v Polsku – všechny recenze jsou k dohledání na našem domácím webu), tak fanoušci, soudě dle jeho prodeje či skvělého květnového křestu ve Futurum music baru. I s odstupem času zůstává spokojenost nad odvedenou prací na Goethit i u týmu Bratrstva Luny. Regulérním debutovým CD jsme si po demu „Gotická duše“ nasadili pořádnou laťku 🙂 Jedinou možnou výzvou pro nás zůstává ji s novým albem překonat. A to je naše praktická filosofie, stále na sobě pracovat a to nejen v umělecké branži.

CD JE VSKUTKU LUXUSNĚ ZPRACOVANÉ, A TO JIŽ OD KRABIČKY. TO DALO ASI HODNĚ PRÁCE, COŽ?

To jsi uhodl. Naším záměrem bylo udělat dílo snoubící hudební, textovou i vizuální stránku. Booklet Goethit má 32 stran, je to tedy malá kniha plná krásných uměleckých koláží od mistra Deathera. Booklet obsahuje 10 dalších obrazů, které by šlo použít jako titulní stranu alba. Vše v bookletu má svůj význam a dle ohlasů našich fanoušků je radost se s ním „mazlit a hledat“. I krabička super jewel box je na české poměry nadstandard. Stažení CD z netu nemůžu člověku nabídnout komplexní zážitek z díla. Nyní jsme nachystali na zbylá CD speciální akci v kamenném shopu NOSFERATU.cz (prodej i přes net). Máte šanci Goethit získat opravdu za hubičku, takže určitě neváhejte a všem, kteří nás touto formou podpoříte, ze srdce děkujeme.

JIŽ OD VAŠICH ZAČÁTKŮ VĚNUJETE ZNAČNOU POZORNOST GRAFICE VAŠICH CD, COŽ CHVÁLÍM. KAŽDÝ BOOKLET JE DOBŘE ZPRACOVÁN, NECHYBÍ TEXTY ATD. SKUTEČNĚ JE RADOST LISTOVAT TAKOVÝM BOOKLETEM, JAKÉ ZDOBÍ VAŠE CD. TO MÁŠ NA STAROSTI TAKÉ TY?

Ano. Věci, které dělám, spolu úzce souvisí. Nejvýstižnější definice mé činnosti je vyjádřena v sousloví: „duše verbální a symbolické prezentace“. Lord Darkthep je „srdce lunárních tónů“. Spolu tvoříme BRATRSTVO LUNY a báječně se při tvorbě skladeb doplňujeme. S našimi speciálními hosty (nutno dodat, že většinou stálými), pak dotváříme dílo do stavu momentální dokonalosti, tedy do podoby, která je pak vystavená vjemovým smyslům našich posluchačů

POPIŠ JEDNOTLIVÉ PÍSNĚ NA CD, HUDEBNĚ, TEXTOVĚ…

Nezlob se, ale nebudu rozebírat jednotlivé písně. „Goethit“ je příběh, je to koncepční album s mnoha významovými vrstvami a my chceme nechat posluchače, aby hledali vlastní interpretace…

BRATRSTVO TVOŘÍ POUZE DVA LIDÉ, NAVÍC TY POUZE TEXTUJEŠ, NENÍ TI TO LÍTO? NEMÁŠ CHUŤ PŘECI JEN, TŘEBA ODŘÍKAT NĚJAKÝ Z TVÝCH VYDAŘENÝCH TEXTŮ NA DALŠÍM CD?

Bratrstvo luny je specifické tím, že jeho jádrem je tvůrčí tandem. Kdyby jeden článek nebyl, neexistuje Bratrstvo Luny a tedy logicky ani jeho tvorba. To propojení Darkthepa s RXT je dáno intenzivním skoro dvacetiletým přátelstvím a sdílením našich vnitřních světů. Hudba a text v naší tvorbě stojí rovnocenně vedle sebe. My nehledáme obsah pro formu (vláda efektu), ale formu pro obsah (sebevyjádření). I když to může znít jako fráze, tak já předchozí větu myslím zcela vážně. Mé další zásadní úlohy v BL jsou producentská a manažerská a tím je snad podstatné vyřknuto:-) Darkthep mě pošťuchuje, že jsem ojedinělým úkazem na světové hudební scéně: frontman kapely, který není muzikant 🙂 Děkuji za pochvalu textů. Momentálně je pro mě důležitější, aby se nám podařilo vložit na CD emoce, které jsme tam chtěli mít. A když to zpěvák a recitátor Maestro Xpíl z našeho pohledu zvládá skvěle, tak proč se do toho plést? Pro své částečně exhibicionistické ego mám mnoho jiných forem ukojení:-) Ale s různými rxthámovskými experimenty při další tvorbě Bratrstva můžete počítat… 🙂

TY POUZE TEXTUJEŠ, A NEPODÍLÍŠ SE HUDEBNĚ, ANI NEZPÍVÁŠ, ALE I TAK NEDOKÁŽU SI BEZ TEBE BRATRSTVO PŘEDSTAVIT…

„ …pustím se do polemiky: „pouze textuješ“? Znáte například skvostné písně Petra Nováka? Třeba Náhrobní kámen? Tak jeho dvorní textař Ivo Plicka řekl: „Petr Novák skládal písně na hotové texty, které ho k té melodii vlastně svým vnitřním rytmem dovedly“. Texty píšu s vidinou zhudebnění a mnohdy mám i hudební či aranžérské vize, jak by skladba měla vypadat. Více skladeb Bratrstva vzniklo na hotový text než obráceně. Momentální tvůrčí spolupráce s Darkthepem běží již ve třech rovinách: text a pak hudba, hudba a pak text, úryvek textu (refrén), hudba a pak dotextování skladby. Tak ještě jednou a snad naposled: BRATRSTVO LUNY je tvůrčí tandem, jehož obě poloviny jsou nenahraditelné!

JAK DOPADL V KVĚTNU KŘEST CD? JEDNALO SE O JEDINÉ VYSTOUPENÍ, PLÁNUJETE ŽIVÁ VYSTOUPEMÍ I NA PŘÍŠTÍ ROK?

Křest se nad míru vyvedl a všechny zúčastněné nakopl k dalšímu živému hraní! Na našem webu je odkaz ke zhlédnutí televizní reportáže z koncertu v hlavní roli se skvělou kmotrou Goethit spisovatelkou Jenny Nowak. Mohu prozradit, že na příští rok živá vystoupení plánujeme. A naší filosofií je, že jich sice bude jak pověstného šafránu, ale za to budou jedinečná! Kdo nechce přijít o informace o připravovaných akcích, tak ať se nám přihlásí do emailing listu Chráněnců Luny na našem webuwww.bratrstvoluny.com (sekce MAPA) nebo se přidá k naší Facebook komunitě.

JAKÁ JE TVOJE ÚLOHA PŘI ŽIVÝCH KONCERTECH? BUDEŠ SEDĚT V ZÁKULISÍ, NEBO SE NĚJAK ZAPOJUJEŠ DO DĚNÍ NA JEVIŠTI?

Pohybuju se na rockové scéně již řadu let a to převážně v úloze textaře. Mým snem vždy bylo sdílet energii koncertu v pozici kapely, tedy na jevišti. Určitá lídrovská pozice v Bratrstvu, vizionářství jeho živé prezentace mě ke splnění tohoto snu dovedlo. Při živé prezentaci jsem v metaforickém slova smyslu zhmotněnou aurou kapely, v praktickém prokletým básníkem, moderně řečeno performerem, který propojuje celý koncertní set recitací oblíbených i autorských veršů. Takže pokud má někdo rád snoubení temného romantismu, s ozvěnami historie, filozofií bytí, kvalitní melodickou hudbou, mrazivé vizuálno, procítěný čistý zpěv a poesii, tak by neměl váhat a zajít na nejbližší koncert skupiny BRATRSTVO LUNY.

PODLE ČEHO SI VYBÍRÁTE SVÉ HOSTY?

Tak to je celkem jednoduché. Abychom si navzájem seděli a aby také byli mistry svého oboru! Jsme šťastní, že jsme zatím nešlápli vedle…

POKUD SE NEPLETU, MÁTE SPÍŠ METALOVÉ KOŘENY, JAK SE Z METALISTŮ STANOU TI, KTEŘÍ VYMYSLÍ A NAHRAJÍ JEDNY Z NEJLEPŠÍCH GOTICKÝCH SKLADEB U NÁS?

Chlape, ty mě dáváš! 🙂 Metalové kořeny máme, to už jeden renomovaný hudební publicista (Petr Korál) naprášil do éteru a to rovněž v pozitivním kontextu, stejně jako to uvádíš ty. Jenže přece metalista není živočišný druh. To, že máš rád metal, neznamená, že ostatní hudební žánry jdou mimo tebe. A navíc hudební styly se přirozeně prolínají. Za poklonu znovu dík, Je to příjemné! Kdo si Goethit opravdu naposlouchá, tak musí slyšet, že nejsme žánrově ortodoxní. A to jak hudebně, tak i textově! Trošku mě znepokojují recenzenti, kteří jako kolovrátek mluví v globálu o žánrových klišé. Ale pouštět se do polemik s nimi nehodlám…

JIŽ VYNIKAJÍCÍ DEBUTNÍ DEMO, A NÁSLEDNĚ I SINGL NAZNAČIL, ŽE SE ROZVÝŘILI U NÁS KLIDNÉ GOTICKÉ VLNY. ČÍM SI VYSVĚTLUJEŠ, ŽE V RÁMCI GOTHIC ROCKU, DNES EXISTUJÍ V PODSTATĚ POUZE DVĚ KAPELY A V MINULOSTI, PŘED VAŠÍM VYNOŘENÍM Z TEMNOT TO TAKY NEBYLO NIJAK SLAVNÉ. TO TU BYLA V PODSTATĚ JEN JEDNA PRAVÁ GOTICKÁ SKUPINA…

Přiznám se, že nedokážu uspokojivě odpovědět, kolik je u nás gothic kapel, která kapela je jediná pravá apod. My se prezentujeme jako gothic rockoví Trubadúři, čili vypravěči příběhů, řekněme s nádechem „gothic atmosféry“. To třeba jak mám rád tvorbu Štěpána (XIII. Století), tak mi není sympatické to věčné vymezování, co je „gothic“, kdo není „gothic“, distancování od metalu – taková ta všeobecná netolerance těch, kteří nevyšli z punku apod. Přijde mi to úplně zbytečný, i když z pozice Petra Štěpána to tak nějak dokážu pochopit. Rozhodně jsme se nevynořili, protože je „díra na trhu“. To bychom byli asi padlí na hlavu, neb tržní potenciál v této branži je hodně nízký… Ale zase proč někoho o něčem přesvědčovat? Kdo by měl zájem se o tuzemské gothic rockové scéně dozvědět víc, tak mohu doporučit dva mimořádně skvělé informační zdroje: V PAŘÁTU (35/2010,www.paratmagazine.com) začal od srpnového čísla vycházet třídílný seriál redaktora Johana 25. let gotického rocku v českých zemích. A dále doporučuji skvělý blog Boba Goth Lučana DekadenteMorfin nahttp://boblucan.bloger.cz

PŘIPOMEŇ ČTENÁŘŮM VAŠE PRVNÍ DEMO A SINGL…

Gotická duše a Nomen Rosae. Skutečné mezníky gothic rocku u nás 🙂 Máme radost, že limitovaná edice demo debutu je už skoro rozebraná, neprodejných singlů Nomen Rosae zbývá rovněž jen pár kousků. Singl Nomen Rosae a zahájení spolupráce s vynikajícím bubeníkem a hudebním producentem Tomášem Kobdzeyem Kašparem byl opravdový mezník ve vývoji kapely!

HODNĚ ČASU VĚNUJEŠ TAKÉ MÉDIÍM A PROPAGACI BRATRSTVA, JE TO ASI ZÁBĚR, ZVLÁDÁŠ TO ALE DOBŘE, CO TI DÁVÁ SÍLU? EXISTUJE NĚCO, ŘEKNĚME NĚJAKÁ OTÁZKA PRO MÉDIA, CO TI UŽ VADÍ?

Třeba ta předchozí, aby připomněl něco již na součástky rozebraného:-) Né v pohodě, obecně jsem rád, za každý rozhovor a možnost propagace. Tedy přesněji za každý smysluplný rozhovor vedený v rovině, že otázky předjímají zájem o věc a její určitou znalost. Největší síla se skrývá v empatii a pozitivní zpětné vazbě, pak máš pocit, že energie vložená do mediálního výstupu nebyla promrhaná.

JAK SE DÍVÁŠ NA ŠÍŘENÍ HUDBY PO INTERNETU?

Je taková doba, tak to prostě je. Snažíme se jít tomuto trendu naproti, což bude brzo vidět i našem webu, pokud se podaří dotáhnout do konce jeden velký projekt (o čemž nepochybuji!!!). Oceňuji lidi, kteří si třeba hudbu stáhnou, a když se jim opravdu líbí, podpoří interpreta koupí originálního CD. To má smysl! Je skvělé, že své nahrávky může ihned po vložení na web poslouchat člověk na druhém konci světa.

VYPALUJEŠ FILMY, CD?

Samozřejmě. Ale jedním dechem dodávám, že také kupuji kvanta originálních nosičů – hlavně tedy hudebních, zejména domácí scény.

JAK VELKOU ROLI HRAJE MUZIKA V TVÉM ŽIVOTĚ?

Obrovskou. Bavím se nejen poslechem cédéček, ale i návštěvou nejrůznějších koncertních akcí. Srdeční záležitostí je pro mě dark independent festival na hradě Bolków CASTLE PARTY, kam jezdím pravidelně od roku 2000. Festival má jedinečnou atmosféru, koná se mezi hradbami hradu ze 13. století.

TVOJE ZÁJMY MIMO MUZIKY?

Určitě vysokohorská dobrodružství, cestování, četba, aktivně sport, pak i určitá společenská angažovanost v pozitivních věcech (každý můžeme přiložit ruku k dílu za „lepší svět“ a ani quijoteské snažení není marné!), spolupracuji s médii, píšu i natáčím různé reportáže, určitě hrabství pod horou Říp a rodina s maličkým hrabátkem 🙂

JAK SE DÍVÁŠ NA STAV ZINŮ U NÁS? TIŠTĚNÝCH I INTERNETOVÝCH? CHYBÍ TI V NICH NĚCO, NEBO NAOPAK PŘEBÝVÁ?

Nebudu hodnotit tuto branži. Budu jen na dálku přát všem Mohykánům, kteří dělají tuto neziskovou práci srdíčkem, ať se nenechají otrávit přiblblou kritikou, kterou do éteru plivou nejvíce lidé, kteří nikdy nic kloudného nevytvořili.

 JAKÉ JSOU NEJBLIŽŠÍ PLÁNY BRATRSTVA?

No jak z tohoto ven… 🙂 Plány jsou docela velké, některé nabraly již dnes na sklonku srpna 2010 viditelné kontury, ale prozrazovat nic bližšího nebudu. Budu si libovat v něžném napjetí, které tímto vypouštíme do éteru a všechny lidičky, kteří mají zájem o dění v táboře BRATRSTVA LUNY znovu pozvu do lůna dění, kde budou brzy informace k mání z první ruky (web BL, facebook a Bandzone). Nechci totiž nic zakřiknout a pak být za přežvýkavce slámy. Jsem příznivcem oznamování malých skutečností nikoliv velkých předpovědí!

BUDETE POŘÁDAT KONCERTY, NEBO GOTHIC FESTIVAL? NIC TAKOVÉHO U NÁS NENÍ, A ŘEK BYCH, ŽE I CHYBÍ…

Jestli provozuješ magii a koukáš mi do duše, tak toho okamžitě nech! Tento nápad mě nenechává chladným, ale je to otázka spíše pro roky budoucí. Nyní jsme plně vytíženi jinými projekty v rámci Bratrstva. Ale pozor není pravda, že by u nás neexistovali gothic festivaly, třeba 10. září proběhne v Praze v Exit klubu Chmelnice již 4. ročník festivalu Night side (www.night-side.com) s žánrovou ikonou Clan Of Xymox.

JAKÉ JE TVÉ CIVILNÍ ZAMĚSTNÁNÍ?

Pracuji jako vedoucí obchodního oddělení ve středně velké firmě v oboru stavebnictví.

JAKÝ MÁŠ VZTAH K ALKOHOLU?

Vřelý. Miluji víno, medovinu, dobré pivo. Vše v míře rozumné, na šrot ožralé otrapy nesnáším, a pokud se vyskytnu v jejich blízkosti, okamžitě mizím.

VZTAH K PŘÍRODĚ?

Velmi pozitivní! Způsob života, který jsme si s přítelkyní zvolili, to dokládá nejlépe. Nyní jsme městem odkojení vesničané 🙂 Nejlépe se cítím v sevření samoty horských monarchů a na jejich hřebenech.

TŘÍDÍŠ ODPAD?

Samozřejmě!

OBLÍBENÉ A NEOBLÍBENÉ ZVÍŘE?

Oblíbené: vlk a opice, neoblíbené: dotěrný píchavý hmyz

CO SI MYSLÍŠ O AKTIVISTECH OHLEDNĚ PŘÍRODY, ZVÍŘAT?

Obecně ochrana přírody je potřeba a obdivuji lidi, kteří její ochraně zasvětí život. Bavím se o erudované ochraně přírody a zvířat.

JAKOU KNIHU JSI NAPOSLEDY ČETL?

Knihu V. Vlasáka Československá rocková poezie 1959-1989.

ZPÁTKY K MUZICE – CO POSLOUCHÁŠ NEJRADĚJI ZA STYL?

Můj záběr je opravdu široký: metal, rock, folk i vážná hudba.

TVŮJ NEJVĚTŠÍ HUDEBNÍ ZÁŽITEK?

Castle party 2000 a vystoupení XIII. století pod hvězdným nebem bolkowského hradu a také koncert IRON MAIDEN ve Stuttgartu 2006, kdy zahráli celou desku A matter of life and death od první do poslední minuty. Těch zážitků je opravdu moc, nechci opomenout ani GUNS N ROSES na Strahově tuším v roce 1992… Zažil jsem s muzikou spoustu krásných chvil a věřím, že další ještě prožiju.

KOLIK BY PODLE TEBE MĚLO STÁT CD ČESKÉ (SLOVENSKÉ) SKUPINY?

100-250 Kč, záleží na provedení včetně bookletu.

ZDÁ SE MI, ŽE CENY CD NĚKTERÝCH FIREM (MLUVÍM O MALÝCH A NEZAVYSLÍCH FIRMÁCH) ČI KAPEL JSOU PŘEDRAŽENÁ, POKUD BUDU MLUVIT O NAŠÍ SCÉNĚ CD KTERÉ STOJÍ VÍC JAK 150KČ, JE PODLE MĚ UŽ OKRÁDÁNÍ FANOUŠKŮ…NAPŘÍKLAD CENA 200-250KČ, JAK TO VIDÍŠ TY?

Záleží na provedení CD, jeho výrobních nákladech, počtu vydaných ks atd. Nemůžeš prodávat zboží za menší peníz, než si ho pořídil, to dá rozum.

CO KDYBY TI DAL NĚKDO NABÍDKU NA VYDÁNÍ BRATRSTVA NA KLASICKÉM VYNILU? PŘIJAL BYS JI?

Rádi bychom novou desku vydali i na vinylu. Vždy záleží na nabídce. Kritérii určitě pro nás jsou vysoká kvalita a zajištění distribuce. Ale jak říkám, je to o dohodě a serióznosti nabídky. Jsme v branži kde je velkým úspěchem dostat se na nulu, tedy dostat zpět vložené finance.

ZREKAPITULUJ TVOJÍ PRÁCI, PSAL JSI TEXTY, BÁSNĚ PŘED VZNIKEM BRATRSTVA?

Samozřejmě, řekl bych. Texty a básně píšu asi od páté třídy. Občas si otevřu retro šuplík a začtu se, je to pěkné sledovat stopy myšlenkového vývoje člověka ve verších. Co se týče hudební sféry psal jsem texty pro doom metalovou kapelu Monasterial Crypt. Asi osm let spolupracuji s heavy rockovou partou SPUPS, kteří mě berou jako nehrajícího člena kapely (www.bandzone.cz/spups). Jinak si píšu i poezii do šuplíku:-). Srdeční záležitostí je pro mě ale BRATSRTVO LUNY!

NYNÍ JEŠTĚ K TĚM VYNILŮM. JAKÝ K NIM MÁŠ VZTAH?

Líbí se mi jejich oživení. Pár jich také vlastním a chystám se koupit gramofon a začnu kupovat i nové.

MYSLÍŠ, ŽE SE VRACÍ DOBA LP DESEK?

Asi to nebude tak masová záležitost jako v době před dvaceti-třiceti lety, ale určitě je znát zvýšení zájem o tento artikl.

MYSLÍŠ, SI ŽE CD JE JIŽ MRTVÝ NOSIČ? CO MYSLÍŠ, CO PŘIJDE PO CD? BUDE SE ŠÍŘIT V BUDOUCNU HUDBA POUZE PO INTERNETU?

Byl bych rád, kdyby cédéčka přežila, stejně jako přežijí knihy. Stále je dost sběratelů cédéček, ale jsou to spíše naši generační soukmenovci. Mladí žijí na netu.

JAKÁ MUZIKA JE TI PROTI SRSTI?

Brutální, nesrozumitelná a vandalsky agresivní. I když chápu, že i ta má své fanoušky

ČTEŠ TIŠTĚNÉ HUDEBNÍ ZINY, ČASOPISY?

Jsem předplatitelem PAŘÁTU, který považuji za kvalitní časopis. Nárazově si užívám Deatherův IN DEED HELL – ale ten mě více těší grafikou než obsahem (nejsem zaměřený na death metal apod.).

SLEDUJEŠ I NA INTERNETU HUDEBNÍ E – ZINY?

Sleduji. Nejvíce Metalopolis, Fobii, Payo. RUMzine a DekadenteMorfin blog Boba Lučana.

CO TĚ POTĚŠILO NA NAŠÍ HUDEBNÍ SCÉNĚ?

Určitě mě potěšila cena Anděla pro NEGATIVE FACE a těším se na jejich výjimečný koncert na podzim ve Futurum music baru.

ŘÍKÁ TI NĚCO JMÉNO AMON GOETH?

Ne.

 JEŠTĚ SE VRAŤ MALINKO V ČASE, A PŘEDSTAV DVD KTERÉ VZNIKLO V KVĚTNU…

DVD se teprve chystá na svět. Měli jsme v menu nějaké technické problémy, tak uvidíme, jak vše vyřešíme. Nechceme pustit do světa zmetek, který nebude fungovat. Ale jak bylo avizováno, nejedná se o žádný světoborný nosič, ale o bootleg připravený Allem Levým z RUMzine.

MATERIÁL OZNAČUJETE JAKO OFICIÁLNÍ BOOTLEG, NEPOVEDLO SE AŽ NATOLIK ABY ŠLO O OFICIÁLNÍ DVD?

Oficiální bootleg – to je taková slovní hříčka dvou odporujících si významů. Tady nejde o to povedlo, nepovedlo, ale proč vlastně nosič vznikne. Nejdůležitější funkcí bude jeho promo úloha. Na oficiální DVD máme ještě čas a viděl bych ho jako natočení koncertu s bonusy.

JAKÝ MÁŠ VZTAH K DIVADLU? NAPADLO MĚ, ŽE KONCERTY BRATRSVA BY MOHLI BÝT NAPŮL DIVADELNÍM PŘEDSTAVENÍM…

Tento směr je nastolen. Ale protože si nebyl ve Futurum na křestu Goethit, nemůžeš to vědět:-) Divadlo miluji.

NEBYL, CHYBA, ANI NEVÍM PROČ 🙁 NA ZÁVĚR SE TĚ ZEPTÁM, AČ JSEM SE TOMU DOSUD VYHÝBAL NA VAŠE BRATRY XIII. STOLETÍ. NENÍ V PLÁNU NĚJAKÁ SPOLUPRÁCE?

To by tě Petr Štěpán hnal, že nás označuješ za bratry. XIII. století uznávám, mám rád a podporuji je koupí všeho originální, co vydají i účastní na pražských koncertech (už teda ne na všech). Pokud se někdy do budoucna naskytne možnost s českou žánrovou legendou vystoupit třeba na jednom pódiu, budeme poctěni! Jeden konkrétní plán jak složit hold Třináctce jsme chystali, ale po různých střípkách (možná klevetách) ze scény jsem usoudil, že od tohoto záměru (zatím!) radši upustíme. Není všem dnům konec, ale jak jsem naznačil výše, máme nyní na pořadu dne jiné priority…

DÍKY ZA ROZHOVOR, AŤ SE TI DAŘÍ A TEMNOTA JE VÁM NAKLONĚNÁ!