TRUBADÚR III.

Číslo III. vydáno na Ropomiškovském hrabství o sedmém úplňku MMXVI
TRUBADÚR, novinový občasník shakespearovské společnosti vlčích romantiků Bratrstvo Luny
šéfredaktor: R. X. Thámo; redaktor a jazykový korektor: Blackmoon; na vydání spolupracovali: All (R.U.M. zine), Wlasow (tým BRATRSTVA LUNY); Ezechiel (SANCTUARY.cz) foto: Jan Tatar, Aleš Enochian Komárek, R. X. Thámo, Joanna Pruszyńska, Lenka Schreiberová, JiSe, archivy zpovídaných a kapel (pokud není foto označeno); grafická úprava a příprava sazby: Jan Doležálek; kresba trubadúra a vytvoření novinového nápisu: Jaromír Deather Bezruč, kresba vlčice Luny: Wendy Satanica Racochová; vytištěno: TISKÁRNA K-TISK, s.r.o, Dolní 1452/11, 792 01 Bruntál, kontakty: k-tisk@k-tisk.cz, www.k-tisk.cz; náklad: 6500 ks; tato tiskovina není určena k prodeji; kontakt redakce: bratrstvoluny@seznam.cz, www.bratrstvoluny.com, facebook BRATRSTVO LUNY

Nedávno vyšlo třetí číslo gothic novin Trubadúr. Jaké máš další záměry s tímto periodikem?
R.X.Thámo: „To souvisí s předchozí otázkou. Teď se narodilo třetí číslo, třetí dítě, nadčasové, vymazlené! Věnuji se jeho propagaci, šíření … „a ptej se vyčerpané maminky na lůžku, kdy porodí dalšího prcka?:-)“. Stáli jsme u našich žen, když přicházely na svět naše děti a zdůrazňuji, že to je příměr hodně nadsazený, ale ten pocit po podobné otázce otočit oči v sloup mně přijde podobný. Nápady na čtvrté číslo jsou, chuť a energie se postupem času dostaví také. Je otázka, zda Trubadúr zůstane manifestem magických nocí či nikoliv. Když vyšla jednička, málo lidí věřilo ve dvojku, trojka se zdála hodně nereálná … no ….dnes se završují trilogie, zítra třeba začne nová epopej;-)“  (All, R.U.M. zine)

SANCTUARY.cz

A chybět nebudou ani tradiční noviny Trubadúr, které jsou programovým manifestem festivalu. Jsou také programovým manifestem dark indie happeningu Magická noc trubadúrů 3, který se uskuteční 12. 11. 2016 v Kralupech nad Vltavou. Co se v novinách se starodávnou aurou na formátu A3 o šestnácti stranách dočtete?

Tradiční redaktorský tandem R. X. Thámo & Blackmoon posílený o speciální hosty, osobnosti dark indie scény: Ezechiela (Sanctuary.cz); Alla (R.U.M.zine) a Boba Lučana (Dekadente Morfin) vám sestavil mozaiku pestrého nepovrchního čtení zasazeného do kontextu a souvislostí! Těšit se můžete na dva pilotní rozhovory s apoštoly českého punku a gotiky bratry Štěpány;  podrobné dialogové sondy za oponu dění zajímavých hudebních uskupení Deathcamp project a Carpatia Castle.

Blackmoon svým originálním stylem završuje trilogii empatického rozjímání s Bratrstvem Luny, nechybí fejeton Boba Lučana či Ezechielův příspěvek o gotické subkultuře v zásadních bodech. Nabídku pestrosti doplňuje citlivě  pojatý materiál o historii trubadúrského festivalu a dalších účinkujících letošního magického dějství: punkové kapele Výsměch?, fotografickém URBEX teamu, Taneční skupině naděje a Divadelním souboru scéna. Jednotlivé příspěvky rámují citace z řad osobností české temně romantické scény.

Tištěný Trubadúr je zde, navzdory virtuální propagandě, brandování světa a na prach přežvýkané povrchnosti, která nás atakuje každým okamžikem ze všech mediálních formátů s atributy bulváru a lží. Ty v podobě lukrativního zboží šponují nehorázné zisky novodobých „Králů Humbuku“! Trubadúr je zde, jako alternativa, jako kontinuum máchovského odkazu rozervanců. Jako skutečný artefakt vonící po novinovém papíru a tiskařské černi, který zůstane s vámi i tehdy, když se vlády nad světem ujme všeobjímající zoufalé  „digitální Temno“.

Trubadúr vychází o červencovém úplňku (20.7.2016) Noviny v případě vašeho zájmu obdržíte ZDARMA (pouze za poštovné)! Kde je seženete? Zeptejte se na bratrstvoluny@seznam.cz nebo mrkněte na www.bratrstvoluny.com.