ŽÁDNÁ Z CEST VĚČNĚ NETRVÁ

BRATRSTVO LUNY

autor: BL

23. 2. 2021

„Žádná z cest věčně netrvá,“ stojí v naší písni Vampyrismus psýché. Cesty Matěje Lipského a Bratrstva Luny se definitivně rozešly. Stalo se tak na základě Matějova rozhodnutí. Xpílovi přejeme v osobním i uměleckém životě jen to dobré a děkujeme mu za patnáctiletou spolupráci. Chráněncům Luny dáváme tímto na vědomí, že album CLAMARE vydáme s novým zpěvákem. Všechny naše plány a umělecké vize volají po naplnění … Současný stav bereme jako výzvu!

Za BL: R.X.Thámo; Darkthep; Pšotek; Martin a Kobdzey / „Neplakej, soudnej den dneska není.“ (Gotická duše, 2007)

10. 3. 2021 jsme vyhlásili konkurz: BRATRSTVO LUNY hledá zpěváka pro studiovou i koncertní činnost. Pět let připravované a koncepčně pojaté album CLAMARE možná čeká právě na tvůj hlas, stejně jako pátý ročník festivalu Magická noc trubadúrů. Máš-li zájem, ozvi se nám na e-mail bratrstvoluny@seznam.cz. Děkujeme moc za sdílení!

28. 3. 2021 oznamujeme: Dnes je úplněk! Ideální čas pro skvělou zprávu V půlce dubna se vracíme do studia …

S výběrem jsme na 100% spokojeni, nejednalo se o žádné kvapné rozhodnutí. Pepovi hlasové možnosti i jeho přístup nás nadchly. Pečetí na vše výše řešené je vyjádření našeho hudebního špílmachra Kobdzeye.

„Za sebe říkám, že mě výkony našeho nového zpěváka Bruzse ohromily….
a není to z mé strany žádné PR,  něco už jsem ve studiu a na pódiu zažil….“. 
Tomáš Kobdzey Kašpar

Xpílův mediální humbuk nás v kapele velice rozladil. Vzájemně jsme se domluvili, že nebudeme krmit bulvárního Molocha a necháme věcem volný průběh … Klíčové pro Bratrstvo Luny bylo soustředit se na práci na novém studiovém albu. Stále další a další mediální výstupy našeho ex frontmana nás dovedly k nápadu – satirické glosy. 1. 4. 2021 jsme vypustili do světa níže uvedený aprílový článek:

ROCKCHATRČ, portál bedlivě sledující dění v Bratrstvu, přinesl dnes prostřednictvím svého redaktora Paula Mývala šokující sdělení: BRATRSTVO LUNY KONČÍ! Oko z tloskovské věže moci informovalo o šokujícím dění v táboru rádoby gothiků z povodí Vltavy. První se prý zhroutil kytarista Šotek který zrovna ve svém malém obýváčku komponoval další podladěnou nu-metalovou skladbu … Oko odeslalo do ústředí ROCKCHATRČE důvěrnou zprávu (ovšem připravenou s jeho svolením k publikaci), že neunesl ten nápor terapeutických slintů – byl zasypán až po své nahluchlé uši a nakonec: Šotek úplně otek. Payo zásadně odmítl hrát bez svého parťáka. Našel si jiný prodělečný koníček …přidal si bříško pod P a splnil si dětský sen – vyrábí žvýkačky Bayo (dříve Bajo) … jen obrázky Kačera Donalda nahradili deathmetaloví bozi jeho mládí. Tomáš Kobdey Kašpar, kterému po výměně zpěváka zplesnivělo studio, které natáhlo jeho slzy z koberců, uvažuje o tom, že se stane myslivcem. Honitby a vůně lesa považuje za blahodárnější, než nekonečnou recyklaci hudebně již milionkrát vymačkaných citronů. Z baskytaristy Martina je údajně bezdomovec. Podkroví ve vile na Vinohradech mu bylo zapovězeno, ihned poté, kdy odpojil domácí wifi. Mýval, s odkazem na dobře informované zdroje, rovněž potvrdil, že nový zpěvák Bratrstva Bruzs D. nepřežil ani šestinedělí. V zamřížovaném pavilonu v pražských Bohnicích spílá Thámovi za epicky rozkročené texty a trvá na svém návratu do slovenské kapely Signum Rebis, kde si užíval desetiminutové textařské kompozice z antické mytologie. To vraj „bola rozprávka.“ Jak potvrdil bruselský zpravodaj Chatrče i texty písní 451°Fahrenheita; Největší z pierotů a Baldachýny mraků byly včera zařazeny mezi evropské jazykolamy. A kapelník R.X.Thámo? Po rozpadu kapely nejprve požádal o azyl na Vyšehradě. Tam mu prý bylo řečeno, že je ubohý soft kazatelíček a v radikálním jádru pro něj nemají místo. Ani Kašpárek v rohlíku s kralupským komikem nadále nepočítá … a u Iron Maiden je role Eddiho obsazená. Nemáme to potvrzené ze dvou nezávislých zdrojů, ale údajně si změnil nick na Tropothámo a užívá si v Karibiku za kralupský grant na Magická noc trubadúrů …. Chráněnci Luny … dnes je Apríl, tak si ho užijte!


Po nahrání a vydání alba „Clamare“ bylo na čase udělat za výše nastíněným tématem  i definitivní mediální tečku. 

FOBIA zine / redaktor Johan / 24. 10. 2021

Původně jsem zamýšlel hovořit o novém albu „Clamare“ jen s R.X.Thámem, nikoliv šedou, ale viditelnou eminencí kapely. R.X.T. nehraje na žádný nástroj ani nezpívá, ale je autorem všech textů a konceptů alb plus producentem i manažerem BRATRSTVA LUNY. Do povídání o náročném období posledního roku se však také zapojili spoluzakladatel BRATRSTVA LUNY  Darkthep, kytarista Šotek a hudební mág Kobdzey, tedy celkově kvarteto, které to pod svitem LUNY táhne od samých počátků… 

CELÝ ROZHOVOR ČTĚTE ZDE!