Alexandrijská knihovna otevřena!

     Dlouhý a po všech stránkách náročný projekt je u konce. Chráněncům Luny i všem dalším zájemcům se dnes otevírají brány do světa BRATRSTVA LUNY s metaforickým alexandrijským přesahem. Web byl vytvořen hlavně pro milovníky nepovrchní komunikace, trendům a zvyklostem doby NAVZDORY! Mnoho informací, fotografií, grafických koláží či videí je zde zveřejněno vůbec poprvé.

Po Magické noci trubadúrů II bylo BRATRSTVO LUNY 31. 10. 2014 nuceno oznámit tuto neradostnou novinu: „Špatné zprávy se nějak kumulují. Ale za každou slzou je zase ukrytý úsměv. Vše se zvládne. Nad všemi negativy se jako most klene informace, že vyhořel server, kde hostovaly naše webové stránky (archiv zničen, ‚popel z knih se stááávááá‘). I v čase, kdy jste vděčni za každé prodané CD, je to věc velmi nemilá.“

Ano, mnoho negativního sice zažehnáno bylo, ale trápení s webovými stránkami, které by navázaly na koncepci těch v propadlišti dějin ztracených trvalo neuvěřitelných sedm let. Projekt nového webu si svou náročností nezadal s materializací hudebního alba.

Od mnoha odborníků na mediální komunikaci a marketing ze všech možných koutů často slýcháme, že web je out a efektivita i úspěch dříme v potenciálu sociálních sítí. Každý čin vzpoury má smysl a cesta BRATRSTVA LUNY to mnoha dílčími skutky potvrzuje. Nemyslíme si, že „fastfoodová“ sociální síť je ten nejkvalitnější komunikační kanál. Hypnotické rolování bezduchých pohledů a jiskry v očích, lajkování se děje víc k podpoře svého ega a zájmů než jako zpětná vazba na kvalitní a zajímavý obsah. Historie zde není přítomna, jen tekutá aktualizace v orwellovském duchu. Kdo se chce něco dozvědět, vnímat věci v souvislostech, pochopit kontext, musí sobě i předmětu zájmu věnovat čas. A mít po ruce zdroje, z nichž může čerpat.

Nové stránky BRATRSTVA LUNY vám přinášejí podrobně zpracované curriculum vitae v úvodní sekci CESTA. Od samých počátků bratři Luny rozdělovali jednotlivé etapy své existence do „dob“, jež nazývaly dle stěžejních vydaných nahrávek. Současná doba Clamare je v pořadí osmým obdobím gothicrockových trubadúrů. V sekci OBRAZ na vás čeká 176 galerií. BIOGRAF přináší odkazy na 73 tematicky roztříděných videí. Fajnšmekři si jistě přijdou na své v sekci zvané PERGAMEN, kde jsou přehledně dle bratrských dob roztříděny a archivovány odkazy na recenze alb (78), rozhovory (44), reportáže (17) i pelmel ostatních informačních článků a raritních mediálních obsahů (45). Nutno podtrhnout, že se v tomto archivu setkáte s články, které ve vesmíru internetu dávno upadly v zapomnění a dochovaly se jen díky archivářské zálibě impresária souboru R. X. Tháma. Dnes si tedy díky novým stránkám Bratrstva můžete zavzpomínat na ziny, hudební servery i časopisy, kterým je už drahně let země lehká – jedná se např. o PAYO zine, VOLUME MAX, INNOCENCE MUSIC, PANDA zine, PRZESILENIE, WOB magazine či ROCK & ALL.

Za raritní počin rovněž považujeme s radostí uvedenou podrobnou anamnézu našeho vztahu s Petrem Štěpánem (XIII. STOLETÍ), které se věnujeme v samostatném žurnálu pod názvem Petr Štěpán & XIII. STOLETÍ & BRATRSTVO LUNY v kapitole CESTA a rovněž v BIOGRAFu, kde je uveden soubor videí pod zastřešujícím názvem Z naší produkce ke slávě XIII. STOLETÍ.

Součástí webu je kompletně zpracovaná diskografie souboru včetně oficiálních anotací a průvodních grafických matriálů, almanach všech textů s odkazy na audio ukázky songů. Nechybí představení členů kapely formou dotazníku a samozřejmě podrobný exkurz do historie festivalu Magická noc trubadúrů a jeho neopomenutelného novinového manifestu Trubadúr. Nechybí nabídka dostupného merchandise Bratrstva ani možnost zaslat váš vzkaz.

Přejeme vám příjemné chvíle s novým webem.

BRATRSTVO LUNY

P.S.: Po více než dvou letech nás můžete spatřit na koncertním pódiu. V sobotu 9. 4. 2022 vystoupíme premiérově v nové sestavě v nádherném městském divadle v Žatci na GOTHIC THEATRE IV. spolu s kapelami CARPATIA CASTLE a XIII. STOLETÍ.

Vstupenky jsou nyní v prodeji – ZDE (a už jich moc nezbývá).