Bratrstvo Luny avizuje nové album singlem Vodopády

      Bratrstvo Luny uvádí Vodopády videoklipem! Žánrově široce rozkročené kralupské Bratrstvo Luny představuje nový singl, který je předzvěstí jejich pátého studiového alba. To ponese název AQUARIUS s podtitulem Písně o vodě, půdě, kamenech, hvězdách a času. Jeho vydání je naplánováno na první pololetí příštího roku.

Novinkovou skladbu si můžete poslechnout prostřednictvím streamovacích hudebních portálů Spotify, Apple Music, Deezer a YouTube. Autorem videoklipu je kameraman Jan Hrušovský, který s impresáriem „BL“ R.X.Thámem spolupracuje i na životopisných filmech SVĚTEC Z PEKLA (HLEDÁNÍ & NÁVRATY) o česko-slovenském apoštolovi punku a gotiky Petru Štěpánovi (XIII. STOLETÍ & HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY).  Premiéra druhého dílu dokumentu SVĚTEC Z PEKLA je naplánována na 19. 10. 2024 do Jihlavy (Kino DKO) v rámci programové skladby festivalu GOTHIC IGLAU.

Zatím poslední studiovou autorskou stopou kapely Bratrstvo Luny byla účast na prestižním kompilačním projektu Dark Tunes From Czech and Slovak Caves III. (2022) vydaného žánrovým portálem SANCTUARY.cz s podtitulem „to nejzajímavější z aktuální temné scény.“  Do finálního výběru se dostala skladba Atlantida od frontmana ansámblu Buzse D. Právě na ni nyní navazují Vodopády kytaristy Šotka. „Zkreslené kytary jsou dosti upozaděné a namísto nich se derou jen lehce nakreslené, ale zato dynamičtější rejstříky. Otevírá se tím prostor pro poselství skrze zpěvovou linku a celkově vzdušnější atmosféru. Hluku bylo už dost, teď je čas zkrotit aparáty a dát šanci lehčím tónům,“ uvedl ke skladbě autor hudby. Výhradní textař souboru R.X.Thámo k novince dodává: „Étos skladby je do morku kostí bratrský a jsem šťastný za to protnutí všech rovin, které jsou nezbytnou podmínkou ke vzniku silné skladby. Píseň lze vnímat ve více metaforických rovinách, jednou z nich může být i zformulování pomyslného manifestu naší nové cesty, které je podtrženo i pohyblivými obrázky. Pro Bratrstvo Luny nastává doba Vodnáře.“  Song Vodopády byl nahrán a smíchán v osvědčeném studiu Kobdzey, jehož principál Tomáš Kašpar kouzlí nejen za mixážním pultem, ale i za bicími. Kobdzey řádí nejen v dresu Bratrstva Luny, ale například i v legendárních novovlnných PRECEDENS Martina Němce, kteří rovněž využívají jeho potenciálu i v oblasti studiové práce na nových skladbách.

LunArt Music

KREDITY:

Bratrstvo Luny – Vodopády (hudba: Šotek / text: R.X.Thámo)
Nahráno (mix, mastering) ve studiu Kobdzey ve Štětí v březnu 2024.
Cover singlu Vodopády: Erika Mithoferová
Foto Bratrstvo Luny: Kristýna Steinbachová
Videoklip Vodopády: režie, kamera, střih: Jan Hrušovský
námět, scénář: R.X.Thámo, Bruzs D. & Jan Hrušovský
záběry z dronu na Islandu a ve Všestudech: Aleš Enochian Komárek
produkce: LunArt Music

Singl Vodopády je k poslechu na platformách:  SPOTIFY, APPLE MUSIC, DEEZER a YouTube
Více informací: www.bratrstvoluny.com
Speciální stránky k filmovému projektu o Petru Štěpánovi – Světec z pekla: www.chaoticon.cz
Vstupenky na premiéru druhého dílu filmu (19. 10. 2024 v Jihlavě): https://www.dko.cz/1614-.html