Bratrstvo Luny má materiál na nové album Aquarius

     Množí se otázky, co se po studiové fošně Clamare (2021) a aktuálním singlu Atlantida (2022) bude ve středočeské trubadúrské formaci dít dál. Možné další cesty lunart rockového ansámblu nasvicuje impresário souboru R.X.Thámo, momentálně až po uši tonoucí v projektu Světec z pekla.

Bratrstvo Luny má za sebou hodně produktivní dvě sezony. V druhé polovině roku 2021 vydalo v nové sestavě své čtvrté studiové album Clamare (2021). Následující rok přivítali „bratříčci Luny“ sběratelským artefaktem nejtěžšího kalibru, společný projekt s frontmanem XIII. Století Petrem Štěpánem vyšel na graficky vymazleném vinylu. Posléze se koncertovalo a křtilo na Gothic Theatre IV. v Žatci a na Magické noci trubadúrů 5 v Kralupech nad Vltavou i za přítomnosti spisovatele Václava Cílka. Produkční vytížení R. X. Tháma bylo enormní a vyvrcholilo na kralupské noci trubadúrů oslavou „60“ narozenin Petra Štěpána. K této speciální příležitosti vyšlo i páté číslo novin TRUBADÚR – znovu o 16 stranách v nákladu 3000 ks.  Těsně před Vánocemi měl premiéru dokumentární film o festivalu s názvem Magická noc trubadúrů 5 – Návrat domů & Petr Štěpán „60“. V posledním dni v roce vyslalo SANCTUARY.cz do světa svou třetí žánrovou kompilaci DARK TUNES AND CZECH AND SLOVAK CAVES III. na které se objevil zatím poslední autorský počin „BL“ s názvem Atlantida.

K dalšímu dění v táboře „BL“ se vyjádřil R.X.Thámo:

„Pevně věřím, že s jarem se vlije do naší současné sestavy potřebná dávka energie, abychom se pustili do realizace nového studiového alba. Vizí je poměrně dost, jen je třeba sladit provozní záležitosti okolo kapely. Jako ten klíčový hybatel dění jsem vyhlásil do dubna mentální očistu, takovou pauzu, po které se máme v plánu sejít a v celé současné sestavě se pobavit o tom, jak dál. Osobně však neodpočívám a velmi intenzivně pracuji na dokončení filmového díla (bude následovat i knižní forma) Světec z pekla, které pojednává o životě a díle Petra Štěpána. 29. dubna 2023 nás čeká v Jihlavě v kině DKO, před výročním koncertem k albu Amulet, jeho slavnostní premiéra za účasti Petra Štěpána, tvůrců a dalších klíčových respondentů projektu. Nejde dělat několik projektů najednou, aby byly na sto procent dotažené. To neumím a ani se nechci strhat. Současně se však musím přiznat, že připravený materiál pro naše nové studiové album Bratrstva Luny mě tak baví a naplňuje, že vůbec nepochybuji, že máme našlápnuto vytvořit nejlepší studiové album naší historie.“

Z oficiální tiskové zprávy kapely XIII. Století:

Výroční koncert XIII. STOLETÍ – AMULET – 29.4. 2023
Máme pro vás na tento večer připravených pár překvapení!!! V den koncertu 29.4. 2023 od 17.00 hodin proběhne přímo v budově DKO Jihlava v divadelním sále slavnostní premiéra filmu Jana Hrušovského a Jindřicha Kohma „Světec z pekla“. Jedná se o první díl dokumentu, který mapuje dráhu Petra Štěpána v letech 1982 – 2004. Premiéra se odehraje za účasti Petra Štěpána, filmových tvůrců a klíčových respondentů celého projektu.
Speciální host večera:
Gothicrocková kapela „Výsměch?“ z Poličky vás provede mezi první a druhou půlkou koncetního programu XIII. století. http://vysmech.com/intro
Line-up :
17.00 – 19.00 film Světec z pekla – divadelní sál DKO
19.00 otevření společenského sálu DKO
20.00 – 20.45 XIII. století – Amulet – původní sestava
21.00 – 21.30 koncert skupiny „Výsměch?“
22.00 – 23.15 XIII. století v současném složení
Vstupenky na film „Světec z pekla“ můžete zakoupit zde:
Vstupenky na koncertní večer můžete zakoupit zde: