XIII. století, Carpatia Castle a Bratrstvo Luny na jedné scéně!

     Gothic Theatre IV je pokračování úspěšného hudebně-divadelního festivalu, který se vrací téměř po šesti letech na prkna Městského divadla v Žatci. Trojlístek předních českých kapel gotického žánru vás zve na nezapomenutý večer dne 9.4.2022(přeloženo z 27.11.2021). Čeká vás bohatý program plný mystiky, tajemna, dobré hudby a tance, a to vše okořeněné atmosférou krásného žateckého divadla a profesionálním zvukem.

Městské divadlo v Žatci se 9. 4. 2022 zahalí do temných směsí gothic rocku.

     Prvním účinkujícím je BRATRSTVO LUNY, které je žánrově těžko zařaditelné hudebně-umělecké seskupení původem z Kralup nad Vltavou. Bývá nazýváno projektem, kapelou či hnutím. Vlastní definice tvorby souboru zní LunArt Music/Postgothic. BRATRSTVO LUNY je velebeno za svůj perfekcionistický přístup k vlastní tvorbě i koncertní činnosti. Není ho jednoduché spatřit na koncertních pódiích, neboť jeho filozofií je vystupovat jen při výjimečných příležitostech. A tou 4. ročník festivalu Gothic Theatre IV. bezesporu je! BRATRSTVO LUNY se představí v žateckém divadle premiérově v nové sestavě a pokřtí své novinkové album „Clamare“.

     Druhým účinkujícím je Mostecká formace CARPATIA CASTLE, která v Žatci vystupovala již několikrát a to hlavně na druhém ročníku Gothic Theatre II., Žatecké Dočesné a nebo Krampus Show na Náměstí Svobody.CARPATIA CASTLE vystupuje také na předních tuzemských festivalech a v zahraničí. Vlastností kapely jsou historické hudební motivy, atmosféra textů dávných časů, prolínající se s melancholií vyprávěných příběhů a skutků, ohnivá show a působivá pódiová vizualizace.Dominantou kapely je altová zpěvačka Veronika Seidlová, která zpívá oděna v honosném kostýmu. S kapelou účinkují svícnice – tanečnice, které doplňují show muzikantů secvičenou taneční choreografií s rekvizitami a utváří tak celkový výraz kapely. Gothic Theatre IV je pro Carpatii jedinečným večerem, neboť pokřtí své nové CD „Alchymistův grál“.

     Posledním představeným účinkujícím jsou vlajkonoši žánru zvaného gothic rock a kapela s punkovými kořeny v totalitním Československu – to je jihlavské XIII. STOLETÍ. Smečka, mezi jejíž hlavní pilíře patří bratři Petr a Pavel Štěpánovi, dovršuje letos 30 let na scéně pod erbem ikonické Třináctky! Koncerty naší temně rockové legendy patří k vyhledávaným zážitkům nejenom v tuzemsku, ale i na Slovensku a v Polsku, kde kapela pravidelně koncertuje. Hity jako „Elizabeth“, „Karneval“, „Justýna“ nebo „Fatherland“ sborově zpívají fanoušci mnoha národností. Prostředí Městského divadla v Žatci slibuje mimořádný zážitek.

VSTUPENKY KOUPÍTE ZDE (POZOR: OMEZENÁ KAPACITA!)