RECENZE  – GOETHIT

INNOCENCE MUSIC

autor: Enochian

03. 12. 2009
Enochian 8,81 /10

  Denní svit pomalu začíná halit temný stín a s lehkostí padá na ponurý kraj mlha. V dáli začne zlehounka zaznívat záhadné poselství, které šíří Bratrstvo Luny. Toto poselství je určeno pro ty, co chtějí naslouchat a mají gothickou duši. Při poslechu se pomalu vaše myšlenky ponoří do hlubokého nitra duše a po chvíli se začnou drát slova a melodie na jazyk. Toto vše mají na svědomí Bratrstvo Luny s novou deskou “Goethit“, která je velmi povedeným výtvorem Hraběte R.X. Tháma a jeho společníka Lorda Darkthepa.

Jako první omámí svou lehkostí intro Déjá vu, které tak trochu nastíní jakým směrem se „Goethit“ vydá. Konec se pomalu blíží a nastává čas vyslat do světa poselství pomocí tajemných textů. Tohoto úkolu se jako první zhostila druhá skladba nesoucí název Karneval recyklovaných halucinací, kde je i zakomponována mystika, jako je tomu u většiny skladeb. Po menším představením Bratrstvo Luny pokračuje ve svém poselství a to písní Vampyrismus psyché. Jen se zaposlouchejte do těch lahodných melodií a kdo neposlouchá, tak snad ho pohltí další z písní, která nese název Utrpení z přežití, která zaujme svým docela nevšedním podáním. V pozadí zaznívají různé proslovy významných lidí, které zrovna neutkvěly v lidské paměti asi jako nejveselejší. To je Utrpení z přežití, které donutí se trochu zamyslet nad lidským bytím. Tělo je chrám je další skladba honosící „Goethit“. Velmi pomalá, melodická připomínající zpěvy v chrámech. Tak by se dala charakterizovat píseň Tělo je chrám a řekl bych, že utkví nejednomu v paměti ta kouzelná melodie. Jako temný stín se linou tóny skladby Stín nad Toledem, které jako by poukazovaly na hříchy těch, co káží to, co je správné a přitom napáchali tolik zla, které bylo tiše uklizeno a zamaskováno velkou lží. Trochu pak zamrazí, když zazní první melodie další skladby nesoucí název Volání mrtvých básníků. Tento pocit podtrhuje vytí vlků a taky střídání chaotické zuřivosti s velmi ladnou a ponurou melodií, kde ke konci vás osvěží a nebo zchladí pořádný liják doprovázený hromobitím. Celé poselství, které nese deska „Goethit“ uzavírá poslední ze skladeb, a to je Arbiter Elegantiae, která tak trochu zamíchá všechny myšlenky ve vaší hlavě a donutí si ji ještě jednou poslechnout a nejenom ji, ale celé album.

Verdikt:

„Goethit“ už svým vzhledem zaujme a propracovaným bookletem i tvar plastového obalu je nevšední oproti běžným obalům. A obsah? Ten už posuďte sami a udělejte si svůj obraz o této desce, na které najdete spoustu baladických a jemných melodii.

Autor: Enochian | Vydáno: 03.12.2009

8.81

Hodnocení autora

Provedení: 8
Produkce: 8
Originalita: 10
Texty: 9
Booklet: 9